DÜĞÜNÜNÜZ VAR KİMİNLE ÇALIŞACAKSINIZ ?

 

Panik Yapmayın ama son 1 haftayada bırakmayın.Çünkü düğün günü çekilecek olan düğün hikayesi fotoğraf çekiminiz, dış mekan fotoğraf çekimleriniz, düğün hikayesi filminiz bir kere yapılacak ve sizin için hayatınızın en önemli günü ve tekrarı yok.

 

Bu işi hakkıyla yapan profesyonel firmalar oldukça az. Bu sebepten karar vermeniz çok zor olmayacak. Size hızlı dönüş sağlayan firmaları tercih edin. Fiyat istediğinizde hemen dönüş yapabilen sorularınıza rahat bir şekilde cevap verebilen ve sorunlarınıza ve soru işaretlerinize öneri getirebilen firmalar işinizi kolaylaştıracak.

 

Kesinlikle Freelance (Serbest çalışan bireyler) biriyle çalışmayın çünkü freelance serbest çalışan bir fotoğrafçı/kameraman güven sağlamaz sözleşmeniz olması gerekir, çalışacağınız ekibin geçmişini bilmeniz ve düğün dışında başka ne gibi işler yaptığı çok önemlidir.

 

Mahalle Fotoğrafçılarından, Stüdyolardan uzak durmanızı tavsiye ederiz çünkü kesinlikle sizin hayat tarzınızı benimseyemezler. Zamanın gerisinden gelen, çektirdiğiniz fotoğrafları rötuşla sizi bambaşka biri haline getiren, tüm gün yanınızda kafa denginiz olmayan biriyle çalışmak zorunda kalabilir bütün gün bu fotoğrafçıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Firmaların geçmişlerini araştırın. Çalışanları ve ekibi araştırın. Firma düğün dışında neler yapıyor neyle uğraşıyor. Çalışan ekip sıcakkanlımı genç mi? Bu tip kriterleri öğrenmeniz aslında çok basit bir telefon kadar uzakta. Telefon demişken, mutlaka firmalarla telefonla ilk görüşmeyi yaptıktan sonra anlaşma sağlamak için olmasa bile yüzyüze görüşün. Yüzyüze görüştüğünüzde karşınızda ki insan sizin isteklerinizi hemen anlayacaktır. Kafanızdaki bütün soruları sorun, çekinmeyin.

 

Kravart Event olarak Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu ve bünyemizde Görüntü Yönetmeni ve Yönetmen,Senarist bulunan bir ekibiz. Fotoğrafçılık, Tasarım ve Sinema eğitimi almış bir ekiple çalışmanız sizi rahatlatacaktır. Talep ettiğiniz taktirde ekip ile ilgili cv gönderilir.

 

Firmanın portfolyosunda ki işleri çeken ekiple çalışın!

Bir firmaya karar verdiniz işlerini çok beğendiniz ve bu firmayla çalışmak istiyorsunuz. Firmaya soracağınız soru şu; Web sitenizdeki, instagram hesabınızdaki fotoğrafları ve filmleri çeken ekip mi gelecek benim düğünüme ? Cevap evetse sorun yok.

Maalesef bir çok firma ve freelance insanlar bir güne birden fazla iş alıp her düğüne birini gönderip birisine öğrenci, birisine dışardan başka bir ekip olarak dağıtım yapıyorlar. Para kazanma hırsı maalesef siz değerli çiftlerimizi etkiliyor böylelikle.

 

Sözleşme yapın!

Sözleşmenin iki tarafa da faydası bulunmaktadır. Haklarınızı ve alacağınız hizmeti detaylı öğrenmiş ve anlamış olursunuz.

 

Düğün günü 10 kişi gelen göz boyamaya çalışan firmalardan sizde bıkmadınız mı ? Kısa Metraj bir film bile bir kameraman ve yönetmenle çekilebiliyor. Neden çiftlere bakın biz 10 kişiyiz hollywood kalitesinde bir iş çıkaracağız görüntüsü vermeye çalışırlar halen anlamıyoruz :) Kuaförde, gelin evinde,makyaj stüdyosunda eminiz ki sizde kalabalık olsun istemezsiniz. Hele dış çekim sırasında kalabalık bir ekip karşısında gerilmez misiniz? Kravart Event olarak düğün hikayesi fotoğraf ve film çalışmasını 1 kişiyle bile yapabiliyoruz. Çekimlerinize genellikle 2 veya 3 kişi geliyoruz burada anlatmak istediğimiz abartıp 5-6 kişi gönderen firmaları uyarmak. Bu kalabalık ekipteki insanlar tabiki amatör ve öğrenci. Size mantıklı geliyor mu verdiğiniz para karşılığında firmanın bu kadar profesyoneli sizin çekiminize göndermesi :)

Fotoğraf ve süre sınırı olan firmalardan uzak durun! Size 100 tane fotoğraf teslim ediyoruz gerisini isterseniz ekstra ücret vermeniz gerekiyor. Sadece 100 tane fotoğrafı işliyoruz, düzenliyoruz(renk-kadraj-rotüş) geri kalanında yapılmasını isterseniz para para para! diyen firmalardan uzak durun! Koşun kaçın.

 

Haftaiçi ve Haftasonu fiyatlarımız değişiyor! Hayır, bizde değişmiyor sabit fiyat.Tamam bizde biliyoruz haftasonu daha fazla düğün oluyor. Ama ne gerek var bizimle çalışmak isteyen bizim işlerimizi beğenen kim varsa biz onunla birlikte olmak isteriz.

 

Düğün ile ilgili verilen hizmetler genel olarak düğün hikayesi filmi, dış mekan fotoğraf çekimi (konsept fotoğraf çekimi) drone ile havadan çekimler, düğün hikayesi fotoğraf çekimi, düğün belgeseli, pre wedding, save the date filmi ve fotoğraf çekimleridir. Fotoğraf çekimi yaptırdıysanız eğer panoramik albüm setide hazırlatabilirsiniz.

 

Kravart Event olarak firmamızda tercih edilen paket Full Pakettir. Yani içinde Düğün Hikayesi Filmi, Düğün Hikayesi Fotoğraf Çekimi, Konsept Fotoğraf Çekimi (Dış Mekan Fotoğraf Çekimi), Drone Çekimi,Panoramik Albüm Setidir. Bu paketin en çok tercih edilme sebebi zengin içeriği ve fiyat performansıdır. Çalışacağınız firma bu hizmetlerin hepsini karşılamalıdır. Bir firmayla fotoğraf bir firmayla video olarak çalışmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz tecrübelerimize güvenin.

 

Çalışacağınız Ekibi Tanıyın ve Sevin! Gün boyu sizin yanınızda olacak insanların sempatik, pozitif ve rahat olması gerekmektedir. Kravart Event olarak sizden önce çok fazla düğün görmüş ve işleyişi bilen insanlar olduğumuz için sizin arkadaşınız oluyoruz ve her sıkıntınızda yanınızdayız ve sizi yönlendiriyoruz. Sadece işini yapmak için gelen insanlar sizi gün boyu sıkacaktır ve rahat olamayacaksınız.

Merak etmeyin :) Arkadaşınız sağdıcınız, nedimeniz gibi yanınızdayız.

 

Düğün günü planlamanızı anlaştığınız firmayla önceden yapın! Her çiftle düğünden önce en az bir kere oturup sohbet etmek gerekiyor. Böylece çiftin ne istediği ve ne istemediği ekip tarafından öğrenilir. Gerekirse saat saat planlayın. Düğün veya çekim günü neler yapılacağı nereye gidileceği belli olması gerekiyor. Düğün veya çekimden önce tekrar sizinle iletişime geçip son program öğrenilmeli ve planlanmalıdır.

DÜĞÜN - ÇEKİM GÜNÜ NELERE DİKKAT EDECEKSİNİZ ?

 

Düğünden önce herhangi bir zaman düğün ekibiyle iletişime geçin ve son kontrolleri yapın. Sabahleyin mutlaka kahvaltınızı yapın çünkü gün boyu yorulacaksınız güne zinde başlamanızda fayda var. Tecrübelerimize göre özellikle gelinlerimiz heyecandan dolayı ve gelinlik kaygısıyla aç kalıyorlar ve maalesef üzücü durumlar olabiliyor. Fazla sıvı tüketiminden kaçının ama arabada ve yanınızda mutlaka su bulundurun.

 

Gün içerisinde size yardımcı olacak bir kişi mutlaka yanınızda olmalı. Gelin çiçeği, gelinlik aksesuarları gibi ürünlerin unutulmaması için bu çok önemli.Yanınıza gelinliğin altına giyeceğiniz topuklu ayakkabı dışında mutlaka SPOR AYAKKABI alın. Bu spor ayakkabıyı dış çekimde, kuaför gibi diğer yerlerde de giymelisiniz.Kuaföre giderken mutlaka gömlek giyin. Saç ve makyaj yapıldıktan sonra gelinliği giyerken herhangi bir bozulma olmadan gelinliğinizi rahatça giyebilirsiniz.

 

Kuaför ve makyaj stüdyosuna çok kalabalık gitmeyin. Kuaför, makyöj ve çekim ekibi bu sebepten çok zorlanır ve nitelikli bir iş ortaya çıkmaz.

 

Damatlarımız için ise tavsiyemiz, gelinlerimizi üzmesinler :) Damatlar mutlaka yanına yedek gömlek ve spor ayakkabı almalıdır. Gelinimiz gelinliğini giydikten sonra size çok iş düşüyor asla yalnız bırakmayın yürürken dikkat edin ve eşlik edin.

 

Firma olarak size düğün salonu dışında bir hizmet veriyoruz. Düğün mekanında çekim yapabileceğimizle ilgili bir sorun olup olmadığını mutlaka salondan teyit ettirin.

 

Dış Mekan Fotoğraf ve Video çekimleri sırasında yapmanız gerekenler !

 

Rahat olun zamanımız var ! Acele etmenize kesinlikle gerek yok. Fotoğraf ve Video çekimleriniz Konsept Fotoğraf Çekimleri (Dış Mekan) dışında aynı anda yapılmaktadır. Konsept Fotoğraf Çekiminde ise sürenin yarısında fotoğraf çekimleri yapılır yarısında video çekimleri yapılır.

 

Düğün Hikayesi Filminiz için müziğiniz önceden belliyse yanınızda mutlaka getirin veya bize önceden bildirin.

 

Spor Ayakkabınızı  ve gelin çiçeğinizi unutmayın.

 

Çekime çağırdığınız Arkadaş çevrenizin yanında rahat olacaksanız çağırın, yanında oynamaktan poz vermekten çekindiğiniz insanlar çekimlere gelmemelidir veya çekimin sonuna gelmelidir. Bu sizin rahatlığınız için iyi olacaktır.

 

Ailenizi unutmayın daha sonradan onları unuttuğunuz için başınız çok ağrır :) Mutlaka aile ile birlikte kuaförde, düğün salonunda veya en güzeli dış mekan çekimlerinde fotoğraf çektirin.

 

Kravart Event olarak biz 24 saat çalışabiliriz fakat dış çekimlerde bir çok sebepten dolayı yorulmanız mümkün bu yüzden ortalama 2-3 saat çekim süresi belirliyoruz. Çekim sırasında sizin enerjiniz düştüğü zaman veya çekim ekibi yeterli gördüğü taktirde çekim bitiyor.

 

Dış mekan çekimleri bittiğine göre artık rahatlayabilirsiniz keyfini çıkarın.

KRAVART EVENT DÜĞÜN HİKAYESİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Düğün Hikayesi Nedir ?

 

Düğün Hikayesi,Ülkemizde yaklaşık 10 senedir yapılan bir hizmet. Düğün gününüzün sabahından başlayan hizmete göre değişiklik gösteren ilk dansa kadar ve/veya nikaha kadar olan istendiği taktirde düğün sonuna kadar olan hizmettir. Bu hizmet salon, düğün fotoğrafçılarının yaptığı hizmete göre profesyonel bir hizmettir. Burada amaç gün boyu çiftlerin fotoğrafların ve videolarının estetik, sanatsal ve sinematografik bir dil içerisinde yapılmasıdır.

 

Dış Mekan Fotoğraf Çekimi (Konsept Fotoğraf Çekimi) Nedir ?

 

Stüdyolarda yapılan komik fonlar önünde yapılan çekimlerden bıkan çiftlerimiz dışarda çekimleri tercih etmektedir. Çiftlerimizi Sinematografik bir konsept içerisinde dışarda önceden belirlediğimiz mekan veya mekanlarda fotoğraflıyoruz ve düğün hikayesi filmi için videolarını çekiyoruz. Bu çekimler ortalama 2-3 saat sürmektedir. İstenildiği taktirde bu süre kısaltılabilir veya uzayabilir.

 

Çekimlere Kaç Kişi Geliyorsunuz ?

 

Çekimlerinize görüntü yönetmeni ve yönetmenimizle birlikte geliyoruz, eğer ihtiyaç olduğunu düşünüyorsak ekip genişleyebiliyor. Kravart olarak size verdiğimiz bütün hizmetleri tek bir yönetmen veya görüntü yönetmeniylede başarabiliyoruz. Düğün günü kalabalık bir ekiple gelip sizi germek ve sıkmak istemiyoruz.

 

Çekimlerde ne tür Ekipmanlar Kullanıyorsunuz ?

 

Çekimlerimizde sinema lensleri, ve filmlerimizi, reklam filmlerimizi çektiğimiz ekipmanları getiriyoruz. Fotoğraf çekimlerinde kesinlikle flaş kullanmıyoruz! Çünkü flaş kullanımının dış çekimlerde özellikle yanlış olduğunu düşünüyoruz. Eğer aldığınız hizmette drone varsa hava çekimleri için profesyonel bir drone oluyor.

 

Çekilen bütün fotoğraflar ve videolar teslim ediliyor mu?

 

Çektiğimiz bütün fotoğrafları düzenliyoruz. (Renk, Kadraj ve diğer düzenlemeler) Fotoğrafların tamamını ekstra bir ücret talep etmeden dijital olarak istediğiniz şekilde teslim ediyoruz. Çekilen düğün hikayesi filmini dilerseniz dvd ile dilerseniz online olarak teslim ediyoruz. Düğün hikayesinde kullanılan videoları ham halleri prensip gereği veremiyoruz.

 

Hangi şehir ve ülkelerde çekim yapılıyor ?

 

Dünyanın her yerine gidiyoruz, dilerseniz Amerika dilerseniz Mardin :)

 

Albümleri nasıl yapıyorsunuz ?

 

Fotoğraf düzenlemelerini yaptıktan sonra size teslim ediyoruz, sizden ortalama 30 fotoğraf seçmenizi istiyoruz. (dilerseniz 100 fotoğrafta kullanabiliriz albümlerde fakat bizim önerimiz fotoğrafların boyutları küçük olmaması ve görsel kalite olarak şık durması için ortalama 25-30 fotoğraf kullanmamız) Fotoğrafları seçtikten sonra bize fotoğraf isimlerini gönderiyorsunuz ve size sunduğumuz örnek albümler gibi bir tasarım hazırlıyoruz bu tasarımı siz onayladıktan sonra baskıya gönderiyoruz.

 

Ödeme Planı ne şekilde ?

 

Anlaşmaya vardıktan sonra sizinle bir sözleşme imzalıyoruz. Sözleşme sırasında paket seçimizin ne olursa olsun ödemenin yarısını sözleşmeyle birlikte alıyoruz. Geri kalanını ise düğün günü-çekim günü alıyoruz.Konsept Fotoğraf Çekimi paketimizde ödemenin tamamını sözleşme sırasında alıyoruz.

 

Çekim Günü Yağmur-Kar yağarsa ne oluyor ?

 

Önceden eğer hava durumu biliniyor ise planlama ona göre yapılmaktadır. Son dakika herhangi bir sorun olursa ortaklaşa belirlenen bir gün çekimler yapılıyor.

SORMAK İSTEDİĞİNİZ BAŞKA BİR SORU VARSA İLETİŞİME GEÇİN  +90 312 429 00 12 • info@kravart.com

Copyright 2018. All Rights Reserved.